ارزیابی عملکرد نرم افزارهای NoSQL Big-Data با استفاده از مدل‎های مالتی‎فرمالیسم


ارزیابی عملکرد نرم افزارهای NoSQL Big-Data با استفاده از مدل‎های مالتی‎فرمالیسم

مقاله مدلسازی و ارزیابی سیستم های کامپیوتری

اصل مقاله + ترجمه + فایل پاورپوینت

یبایسارزیابی عملکرد نرم افزارهای NoSQL Big-Data با استفاده از مدل‎های مالتی‎فرمالیسم

با ظهور Web 2.0، مقدار داده‎هایی که توسط خدمات تحت وب با مقیاس بزرگ مدیریت می‎شوند، به طور نمایی افزایش یافته و چالش‎ها و الزامات زیرساختی جدیدی را ایجاد کرده است. این موضوع به پارادایم‎های برنامه‎نویسی و انتخاب‎های ساختاری مثل کاهش نقشه و پایگاه داده‎های NoSQL انجامیده است، که از دو ویژگی عمده‎ی غیرمعمول سیستم‎های توزیع‎شده‎ی عظیم که از آن‎ها تحت عنوان معماری‎های بزرگ‎داده یاد می‎شود تشکیل شده است. زیرساخت‎های اساسی کامپیوتری معمولاً با الزامات پیچیده‎ای روبرو هستند، که ناشی از نیاز به بهره‎وری و سرعت در پردازش مجموعه داده‎های در حال رشد عظیم می‎باشد. این امر با بهره برداری از فناوری‎های جدیدی چون مقیاس‎بندی خودکار و تدارک نسخه‎ی دوم برای محیط‎های ابری حاصل می‎شود.

با وجود این که مشکل اصلی کاربردهایی که برشمرده شدند عملکردها است، اما در حال حاضر نتایج ارزیابی عملکردی بسیار کمی در دسترس است. در این فعالیت، بر بررسی چگونگی ارزیابی عملکرد کاربردها با استفاده از زبان جستار Apache Hive برای پایگاه‎های داده‎ی NoSQL که روی زیرساخت کاهش نقشه‎ی Apache Hadoop ساخته می‎شوند تمرکز می‎کنیم.

این مقاله یک برنامه‎ی کاربردی و زبان مدل‎سازی اختصاصی را ارائه می‎کند که در درجه‎ی اول چگونگی امکان ساده کردن فرآیند مدل‎سازی، و سپس چگونگی کاهش شکاف معنایی بین منطق مدل‎سازی و دامنه با استفاده از مدل‎سازی مالتی‎فرمالیسم را نشان می‎دهد.

 

کلمات کلیدی: مدل‎سازی مالتی‎فرمالیسم، بزرگ‎داده، ارزیابی عملکرد


مبلغ واقعی 10,000 تومان    50% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 569

برچسب های مهم

فروشگاهی برای همه انتخاب های شما

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما